تماس با ما 02191012068

آشنایی با هاست و سرور

اتصال دامنه به هاست

اتصال دامنه به هاست

تصال دامنه به هاست ، اگر قصد دارید که یک سایت طراحی کنید و یک کسب و کار اینترنتی راه بیاندازید

، باید حتما بدانید که چطور می توان یک هاست و دامنه را به هم متصل کرد. اگر هم طراح سایت نیستید و از سر کنجکاوی و جهت کسب اطلاعات بیشتر می خواهید بدانید بازهم باید بگوییم که ما به شما کمک خواهیم کرد. در این مقاله به چگونگی اتصال دامنه به هاست خواهیم پرداخت.

هنگامی که شما قصد طراحی سایتی را دارید باید یک هاست و دامنه داشته باشید تا از طریق دامنه آدرس سایت شما مشخص باشد و تمام بخش طراحی شما در هاست قرار می گیرد. اما چطور می توان یک هاست و دامنه را با هم متصل کرد تا هنگامی که شخصی آدرس سایت شما را در نوار آدرس وارد کرد سایت شما به وی نمایش داده شود.

اتصال میان هاست و دامنه کار سختی نیست ولی کار بسیار مهمی است که باید بتوانید از عهده آن بر بیایید. اتصال دامنه و هاست از طریق DNS (Domain Name System) انجام می شود. DNS چیست ؟ به طور خلاصه باید گفت DNS همان سرویسی است که آدرس های دامنه را به آدرس های IP تبدیل می کند.

اتصال هاست به دامنه

حالا دو حالت مختلف پیش روی شما قرار دارد: اولین حالت این است که شما هاست و دامنه خود را از یک شرکت خریداری کرده اید و خود شرکت کار اتصال را برای شما انجام می دهد. اگر شرکت مذکور این کار را برای شما انجام نداد شما باید از آنان آدرس های NS (Name Server) هاست را بگیرید تا بتوانید هاست و دامنه خود را به یکدیگر متصل کنید.

حتما بخوانید: فعالسازی let’s encrypt در IIS
حالت دوم نیز به این شکل است که شما هاست را از یک شرکت و دامنه را از شرکت دیگر خریداری کرده اید و اتصال میان هاست و دامنه روی دوش شما قرار دارد. باز در این حالت نیز باید NS هاست خود را بگیرید تا بتوانید کاری که گفته شد را انجام دهید.

شاید با خود سوال کنید که DNS چیست؟ هر هاست دو یا چند آدرس اختصاصی NS یا همان نام سرور دارد و شما باید آنها را داشته باشید تا بتوانید دامنه و هاست خود را تنظیم کنید. پس از اینکه NS هاست را از شرکت ارائه دهنده هاستینگ دریافت کردید، باید آنها را در پنل دامنه تنظیم کنید. منظور از پنل دامنه همان صفحه مدیریت دامنه است که شرکت ارائه دهنده دامین آن را در اختیار دارد و شما از طریق آن امکان تغییر اطلاعات مالک دامنه و تنظیمات و ثبت NS را دارید. گاهی اوقات نیز شما می توانید از شرکت ارائه دهنده دامین بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

نکته: اگر ثبت دامنه شمارا ایران سرور انجام داده است، وارد پورتال مشتریان شوید و از قسمت دامنه ها>مدیریت دامنه ها می توانید صفحه مخصوص به تنظیمات دامنه وب سایتتان را مشاهده کنید.

شما می توانید نام NS خود را پس از ورود به پنل وارد قسمت Name Server کنید. باتوجه به قوانین بین المللی هرهاست و دامنه باید حداقل دو مقدار NS داشته باشد. یادتان باشد که اگر یک مقدار وارد کنید یا یک مقدار را تکرار کنید با خطای دامنه مواجه خواهید شد. پس سعی کنید از دو نام دامنه معتبر استفاده کنید.

حتما بخوانید: بررسی مشکلات اسپم در سرور ها
حال این NS را چطور دریافت کنیم؟

شما زمانی که یک هاست از یک شرکت هاستینگ مثل ایران سرور خریداری می کنید، داخل توضیحات شما DNS های پیشفرض هاست شما برای اتصال دامنه به هاست ذکر شده و تنها کاری که نیاز است تا انجام دهید این می باشد که این NS هارا روی دامنه ست کنید.

دیگر خدمات

انواع هاست

سرور مجازی

تماس با ما

فکس : 02166811550

مجوزها

Income Tax Planning

    View Service